Hakkımızda

ÖzelcanGroup 2000 yılında ‘anne ve bebek’ ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak hem perakende hem de toptan ürün satışı ve dağıtımı yapmak amacıyla Ankara’da kurulmuştur. Sektöre Özelcan Bebe markası ile giriş yapan ÖzelcanGroup, 2007 yılında perakende sektöründe yeni şubeler açmaya başlamış ve 2010 yılına kadar 5 ayrı perakende noktasında şube sayısını artırmıştır. 2011 yılında anne ve bebek franchiseı veren Botti markasını satın alarak hem perakende hem de toptan alanındaki yatırımlarını devam ettirmiştir. ÖzelcanGroup’a ait şu anda Türkiye’nin farklı illerinde 12 adet Botti franchise mağazası bulunmaktadır.

Yıllar içerisinde merkez ofis ağını genişleten ÖzelcanGroup, 2016 yılına gelindiğinde merkezdeki çalışan sayısını 50’ye ulaştırmıştır. Çalışan sayısının artmasına paralel olarak Balgat’ta bulunan yeni merkez ofisine taşınmıştır.
2008-2011 yılları arasında bebek ürünleri sektörünün en bilindik markası olan Chicco’nun İç Anadolu ve Karadeniz distribütörü olan ÖzelcanGroup, 2016 yılında Chicco toptan dağıtım operasyonunu genişleterek Ankara- İstanbul Yolu üzerinde, 10.000 m2 kapalı alana sahip yeni deposu ile ürün saklama alanını büyütmüştür.

ÖzelcanGroup, 2014 yılı başında BabyMall markası ile Türkiye’deki anne-bebek ürünleri sektörünü ‘Dev Anne ve Bebek Mağazacılığı’ konsepti ile tanıştırmıştır. 100.000 çeşit ürün ve 400 dünya markasıyla, 4.000 metrekarelik İstanbul Yolu mağazasıyla satışa başlamıştır. ÖzelcanGroup, İstanbul Yolu’ndaki ilk BabyMall mağazasının açılışından iki yıl sonra, 2016 yılında 4.000 metrekarelik ParagonTower, Çukurambar mağazasını, 2017 yılında da İzmir, D Park AVM, Gaziemir mağazasını açmıştır.

Halen Lansinoh, Funnababy, Braun, Lozan Tekstil vb. birçok markanın distribütörlüğünü yapan ve Chicco distribütörlüğüyle beraber toptan dağıtım ağını arttıran ÖzelcanGroup, birçok firmadan aldığı onlarca ödül ile başarılarını artırarak devam ettirmektedir.

Misyon
Anne ve bebeğin hayatını kolaylaştıran ve verimliliği arttıran ürünler sunmak ÖzelcanGroup’un en önemli değerleri arasındadır. Rekabetçi fiyat ve eksiksiz destek hizmeti; şirketi farklı kılan yüksek standartlı, kaliteli ürünleri müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmaktadır.ÖzelcanGroup, müşterilerine kaliteli ürünler sunarak, gelişmeyi ve büyümeyi sürekli kılarak insanların yaşamına değer katmaktadır.

Vizyon
Özelcan Grup, uluslararası bir referans noktası olma yaklaşımıyla perakende, toptan, franchise, ithalat, e-ticaret ve üretim alanlarında anne ve bebek ürünleri sektöründe tüm Türkiye’ye yayılmayı, özellikle Orta Doğu ve Avrupa pazarlarına açılarak büyümeyi vizyon edinmiştir. Şirket aynı zamanda, ailelerin sağlıklı nesiller yetiştirmesinde, yenilikçi ve lider bir kuruluş olarak her zaman ailelerin yanlarında yer almak, kaliteli hizmet anlayışıyla topluma değer katan bir yapı kurmak amacındadır.